Fűtés rekonstrukció

forintAz energiatakarékosságra való törekvés manapság egyre erősebb. Korunk embere már fokozottan odafigyel a fűtéssel kapcsolatos kiadásaira, köszönhetően a magas energiahordozó áraknak. Egy energetikai felújítás kapcsán, a fűtőrendszer megújítása csak az utolsó lépés, hiszen a megerősített szigetelésnek, az új energiapluszos ablakoknak és a rekuperátoros szellőztető rendszernek köszönhetően már az új fűtőrendszer szükséges teljesítménye csak töredéke a réginek. Ez a csökkentett energiaigény ráadásul már egy sokkal jobb alap a Megújuló energia „kinyerésére” (sokszor tapasztaljuk, hogy hiába szeretne az Ügyfél napenergia alapú rendszert, sajnos az épület energetikai felújítás előtti hő vesztesége ezt nem teszi lehetővé).

nemet-passzivhaz-448x336Egy átlagos méretű épület tetőmérete csökkentett energiaveszteség mellett mát lehetővé teszi, hogy nagyobb teljesítményt tudjunk kinyerni az ingyen rendelkezésre álló napenergiából, mint amekkora teljesítményre az épületünknek szüksége van. Az ilyen épületek esetében beszélünk Nulla- vagy Plusz energiaház-ról, ez a fogalom csak az elmúlt években jött létre. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy az épületemnek rosszabb esetben nincs fenntartási költsége vagy jobb esetben plusz értékesíthető energiát termel, ezáltal lakóépületünk nem viszi a pénzt, hanem hozza.

 

Egy megújított rendszernél, a fűtési hő leadása a sarkalatos pont:

radiatoromEzt a hőmennyiséget leadhatom a régi megmaradó radiátorokkal azonban mindig fontos ezeknek a felületeknek az új kazán és fűtés előremenő hőmérséklethez történő átméretezése.

Amennyiben épületünk rendelkezik padlófűtéssel akkor azt csak beszabályozni szükséges. Sok ügyfelünk gondolkozik úgy, hogy ha már szétverem a házamat és szinte mindent megújítok, akkor a továbbiakban már nem akarok radiátorokat látni az ablakok alatt. Természetesen erre a problémára is van megoldásunk egy szabadon telepíthető aluminium hőterelő lemezes fűtőrendszer segítségével.

Bővebb információt honlapunk PYD rendszert leíró aloldalain talál.

Sokszor hangzik el az ügyfél kéréseként a falfűtő rendszer beépítése. Személy szerint a falfűtéstől mindig tartózkodom. Egy fal a beköltözéskor mindig üres/csupasz, de nézzük meg egy évvel a beklöltözés után a fűtési szezon beindultakor: mindenhol képek, szekrények, stb. Ilyenkor derül ki, hogy a falfelületek eltakarásával a fűtőfelület is lecsökkent, vagyis hiába dolgozik a fűtőrendszer teljes gőzzel akkor is hideg van. A másik inkább mennyezetgyakorlati probléma a fúrás, hiába fényképezzük le, rajzoljuk le méretarányosan a falban futó kapilláris csőrendszert, az biztos, hogy legkésőbb a harmadik dübel furásakor vizet fogunk fakasztani a falból.

De akkor mi megoldás? A padlón járunk, a falakat belakjuk, de fent a mennyezet mindig szabad.

A legjobb megoldás egy Mennyezet fűtés-hűtés beépítése: ezzel két legyet ütünk egy csapásra, hiszen egy csap elfordításával télen fűthetünk- nyáron hűthetünk is, mindezt egy rendszer bekerülési áráért.

További érdekes infórmációk és cikkek a témában: ecobuilding.hu társoldalunkon érhető el.