Falszerkezetek

 Falszerkezetek

Az, hogy a falak szerkezete téglából, Ytongból vagy betonból álljon, vagy könnyűszerkezetes legyen, elsősorban a megkívánt statikus terhelhetőség függvénye. A nagy fajlagos súllyal rendelkező falszerkezetek hőtárolás és zajvédelem szempontjából előnyösebbek.  Az ilyen nehézszerkezetű falak passzívház szabvány szerinti dryvit+PURszigetelőrendszerei általában Polystirol vagy kőzetgyapot anyagú rendszerek. Az ilyen szigetelési rendszerek nemcsak pontszerűen, hanem egy ásványi ragasztóanyag segítségével teljes felületen tapadnak a falra és egy erősített külső réteggel rendelkeznek. (Dryvit rendszerek). A lemezeket olyan szorosan kell összeilleszteni, hogy ne keletkezhessen semmilyen hézag közöttük. A 2mm-nél szélesebb hézagokat hézagtömítő anyaggal (PUR hab) ki kell nyomni.

 

A fedőréteg diffúzió képes, mechanikailag stabil és hőálló. A kétrétegű technológia előnye, hogy a telepítési technológia betartása mellett potenciális hőhidak normál estben nem fordulhatnak elő. A padlótól a mennyezetig futó, megszakításmentes hermetikus belső légzáró réteg (vakolat, fólia) alkalmazása nagyon fontos.

Egy ház felépítése mindig egy hosszútávú befektetés. A szilárd épületszerkezetek várhatóan hosszú élettartamot biztosítanak.

Dryvit